Strona glowna / Znaczenia tatuazy 
   Historia tatuazu
   Ciekawe artykuly
   Ciekawe filmiki
   Galerie
   Jak dbac o tatuaz
   Kontakt
   Zdjecia z imprezek
   Znaczenia tatuazy
   sexowna laseczka

zaglosuj
Jestes na stronie

seconds!
 

Znaczenia tatuazy


Tatuaż obecnie ma zdobić ciało i przy jego wyborze niewiele osób decydując się na jego wzór ma zwykle tylko jego wygląd nie zastanawiając się specjalnie nad jego znaczeniem. A nawet miejscem jego usytuowania. Prawda jest taka że, u nas tatuaż jest zjawiskiem właściwe nowym ponieważ nie ma tradycji tatuowania się. Jednoznacznie skojarzenia z więzieniem ciągle nasuwają się osobom starszym. Tatuaż więzienny to typowe piętno właściciela tatuażu przekazuje za jego pomocą informacje np. motyl na stopie to złodziej który chodzi cicho podczas włamania; wąż w koronie lub owinięty wokół sztyletu to symbol zemsty, czaszka na wysokości krtani i napis przeżyłam własną śmierć to skłonność do samookaleczenia, liczba młodych pęczków wykwitających obok róży to kolejne zarażenia chorobą weneryczną (a taki ładny motyw) serce na wysokości krtani to symbol alkoholika który zrobi wszystko za alkohol. Tą symbolikę można uznać za rodzimą i tradycyjną. Inaczej jest z tatuażami z kultur obcych japońskiej, celtyckiej, polinezyjskiej, również mają znaczenie jednak obecnie znaczenie to traci jakikolwiek sens pod naszą szerokością geograficzną. Wybrane symbole:

ANKH –symbol wiecznego życia. Krzyż ten jest mocnym talizmanem o silnej Energi, zapewnia długowieczność, zdrowie i ochronę.

Krzyż celtycki również talizman o silnej Energi. Symbolizuje most pomiędzy do innego świata oraz wyższych Energi i władzy.

Delfin symbol zbawienia, okazuje swą prawdziwą naturę czasami niezgodność. Ponadto symbol młodości i wolności.

Gwiazda symbol ducha i natchnienia. Człowiek zdolny do rozwiązywania problemów.

Księżyc- rytm życia .

Motyl –przelotny charakter i duszę oraz jej nieśmiertelność.

Serce symbol ognia i nieśmiertelności

Skorpion łagodzi konflikty, płodność i uzdrawiając moc.

Tygrys władza, siła i moc.

Wąż symbol diabła, wiedza i mądrość.

YIN YANG- przeciwstawność przeciwieństw, harmonia i dopełnienie.

Jeszcze jedno podobno tatuaż na kości ogonowej u kobiet jest niebezpieczny dla zdrowia ale żaden fachowiec tego Wam nie powie bo to ostatni krzyk mody na dziarę w tym miejscu. O zakażeniach różnymi choróbskami w salonach też się nie wiele dowiecie poza tym że, oni mają sterylne warunki ale na wszelki wypadek lepiej się zaszczepić przeciwko żółtaczce

Wobec tego to chyba sobie lepiej zrobić niewinny tatuażyk na pośladku z napisem Skarb na zawsze. Tylko trzeba mieć tą gwarancję pewności skarba a tego już nic Wam nie zagwarantuje.

 
Wielki szacuneczek dla moich znajomych Slepego,Romana, Wojtasa,Marcina,Robsona,Jerego,BIG respect dla nich.Tutaj mozecie komentowac co wam sie podoba . Pozdrawiam wszystkich znajomych z firmy Ojciec zalozyciel Mr.Kamil
Kreator Stron www